צילום בתי מלון - מה זה בעצם אדריכלות ועיצוב פנים? האם זה אותו דבר?
צלמים   צילום מקצועי
אודות הסטודיו הדפסה על קנבס תמונות לסלון


מה זה בעצם אדריכלות ועיצוב פנים? האם זה אותו דבר?

לכאורה, כשאנו חושבים על אדריכלות אנו תופסים תחום זה כנפרד לחלוטין מעיצוב פנים, אך היות ולא ניתן להפריד את חיצוניות הבניין מפנימיותו, הרי ישנו דימיון בין אדריכלות ועיצוב פנים. תפקיד האדריכל היא לתכנן ולעצב את הבניין לפרטיו כשהוא עושה שימוש ביצירתיות בשילוב עם ידע טכני.

לעומת זאת, עיצוב פנים מתמחה בחללים פנימיים של המבנה בלבד כולל כל הפרטים הנוגעים בכך, אם זה ריהוט, חפצים, כלים, תאורה. כל זאת כדי ליצור יחידה שלמה המעניקה אווירה הרמונית (אם זאת הכוונה, כמובן) וקו עיצובי אחיד.

אדריכלות ועיצוב פנים משתלבות כאשר כל תחום משלים אחד את השני. אדריכלות נוגעת בצד החיצוני של הבניין ותכנון על פרטיו הכלליים, בעוד שעיצוב פנים מתמקד בחללים הפנימיים אם זה העציצים בכניסה לבניין רב קומות או התאורה בחדרים בדירות השונות.

אדריכלות ועיצוב פנים יכולים להיות בסגנונות שונים וכמובן, לשלב פריטים מתרבויות ותקופות שונות. ישנם אנשים העוסקים בתחום של אדריכלות ועיצוב פנים אשר טורחים לבדוק פריטי אמנות ממדינות שונות מאפריקה או מוסיפים אלמנטים רוחניים ואנרגטיים כמו אבני רוז קוורץ (אהבה) שתעניק אווירה רוגעת לחיים בדירות בבניין. המטרה היא לשמור על אחידות בעיצוב, למרות שישנם מעצבים שבכוונה יעצבו כל חדר באופן שונה. הרי לא ניתן לעצב חדרי ילדים כמו חדרי שינה. צריך להעניק את התחושה המתאימה לכל חדר ואביזרים מגוונים תורמים לכך.

עושים שימוש בתחום של אדריכלות ועיצוב פנים במגוון רחב של בניינים ומבנים, כמו קליניקות, תיאטרון, מסעדכות, בנקים, מלונות, חנויות, משרדים, או בתים פרטיים ודירות. בוודאי תוכלו להעלות דוגמאות משלכם ברגע זה.

אדריכלות ועיצוב פנים הוא מקצוע הנלמד במכללות. בחלק מן המוסדות ניתן לקבל תואר ראשון ובחלק לומדים ללמודי תעודה בלבד. ישנו גם תחום משנה הנקרא אדריכלות פנים שנחשבת בעיני מומחים כיצירת אמנות ייחודית

 

מה זה בעצם אדריכלות ועיצוב פנים? האם זה אותו דבר?

אודות הסטודיו
צילום מקצועי |  מפת האתר