צילום מזון מקצועי - צילום מזון – לאכול עם העיניים
צלמים   צילום מקצועי
אודות הסטודיו הדפסה על קנבס תמונות לסלון


צילום מזון – לאכול עם העיניים

לא רק טעמו של המזון תורם להנאתנו ממנו, גם למראה המזון תרומה גדולה להנאה ממנו. צלמי מזון מתמחים בהבלטת יופיו של המזון. בואו לקרוא על צילום מזון, מלאכת המרת הטעם לצבע.

"לאכול בעיניים", כך אומרים, זו חוויה לא פחות מענגת מאכילה של ממש. ואכן, אכילה היא חוויה שמשתפת את כל החושים שלנו: הטעם כמובן, חוש הריח, חוש המישוש, חוש השמיעה וגם חוש הראייה. אין זה פלא, לפיכך, שבענף הצילום התפתח תחום שלם המתמחה בצילום מזון לסוגיו.

צילום מזון אולי נשמע כמשימה פשוטה, אך למעשה מדובר במטלה מורכבת. נכון, כל אחד יכול לקחת מצלמה ביתית ולצלם את השניצל שטיגן על המחבת, אולם צילום מזון איכותי דורש ידע מקצועי רב, ציוד משוכלל, חוש אמנותי, הבנה רחבה בתחום המזון ואפילו בקיאות בתחומי הכימיה והביולוגיה. במקרה של צילום מזון, אובייקט הצילום אמנם אינו חיי ואינו נמצאו בתנועה (אלא אם כן מדובר בתבשיליו של שף אקזוטי במיוחד), אולם המזון נתון להשפעות חיצוניות של מזג אוויר, טמפרטורה, זמן, תאורה, לחות, וכמובן - יכולת האיפוק של הסובבים. לפיכך, הצילום חייב להתבצע בדיוק ובמהירות. אם מחכים כמה דקות יותר מדי, המזון הממתין לצילום עלול להתקלקל, לאבד מיופיו או להיחטף על ידי אורח רעבתן.

מטרתו של צילום מזון היא להעביר בצורה איכותית ככל האפשר את עושר הצבעים שבמזון, את צורתו, את מרקמו ואת העונג החושי שהוא עשוי לגרום. צילום המזון אמור להמחיש לצופה את איכותו של המזון באופן הברור ביותר שאפשר, ולסייע לצופים לדמיין את טעם המזון ואת ההנאה ממנו. צילום מזון איכותי משפיע על צופיו בצורה גופנית ממש ועשוי לעורר תיאבון וחשק במזון.

למה משמשים צילומי מזון?
מי משתמש בצילומי מזון? צילום מזון אינו נהוג לשימוש באופן בייתי. יש לשער שעל כל הגאווה שבבישול ארוחה מוצלחת ונאה, לא נזמין צלם מזון מקצועי למטבח הביתי כדי לתעד את המאורע. צילום מזון שימושי בעיקר לצרכים מסחריים: חברות מזון שמשתמשות בצלמי מזון לצרכים עסקיים. יצרני מזון זקוקים לצילומי מזון בעבור אריזות מוצרים, קטלוגים, אתרי אינטרנט ופרסומות. גם מסעדות זקוקות לצילומי מזון לצרכי קידום המנות המיוחדות שלהן ושיווקן בקרב לקוחות פוטנציאלים. כדי לענות על הצרכים הללו, ישנם צלמים שבוחרים להתמחות בצילומי מזון ורוכשים ידע וניסיון רב בתחום.

את צילומי המזון היפים ביותר ניתן למצוא על פי רוב בספרי בישול. כאשר מכינים ומפיצים ספרי בישול, יש חשיבות מיוחדת לאיכותם של צילומי המזון. בדרך כלל, נהוג לצרף לכל מתכון בספר הבישול צילום מזון שמראה כיצד אמורה להיראות המנה המוכנה. צילום המנה אמור לפתות את הקוראים לנסות ולהכין אותה, וכן להראות כיצד אמורה להיראות המנה בתום הבישול, באופן שיסייע לבשלנים לדעת שהם בדרך הנכונה. צילומי מזון בספרי בישול מספקים למבשלים הצעות הגשה וארגון מקצועיות של המזונות המתוארים בספרי הבישול עטורי צילומי המזון.

ספר בישול – גלריה לצילומי מזון
לחובבי מזון, דפדוף בצילומי מזון בספרי בישול, הוא חוויה מחכימה ומענגת, אבל גם חובבי צילום יכולים להתענג על צילומי מזון בספרי בישול. במקרים רבים, צילומי מזון בספרי בישול איכותיים מבוצעים על ידי צלמים ברמה גבוהה ביותר, והתוצאה היא בעלת משקל אמנותי של ממש. צילום מזון יכול לא רק לשרת פונקציות אחרות, אלא גם לעמוד בזכות עצמו כסוגה אמנותית חשובה.

כאן באתר תוכלו למצוא מבחר גדול של צלמים המתמחים בנושאים שונים, וביניהם גם צילום מזון. כמו כן, אם אתם רוצים לרכוש צילום מזון לצורך תלייה בבית או במשרד, תוכלו למצוא באתר מבחר גדול של צילומים, כולל צילומי מזון, אותם תוכלו לרכוש לעצמכם או כמתנה מקורית לבני משפחה או לחברים.

אודות הסטודיו
צילום מקצועי |  מפת האתר